Klimatyzator VIVAX V-DESIGN

             Model V-design jest dostępny w sprzedaży od niecałych dwóch lat i jest jednym z czołowych produktów VIVAX. Oprócz odważnej i unikalnej stylistyki odznacza się całkiem dobrymi parametrami.

V-DESIGN DOBRY NA LEKKIE ORZEŹWIENIE I CIEPŁE ZIMOWE DNI?

 Dostępny tylko w dwóch wydajnościach – 3,5 kW oraz 5 kW. Efektywność energetyczna SCOP  jest taka sama – wynosi 4,1. SEER nieznacznie się różni oczywiście na korzyść 3,5 kW i wynosi 6,9, zaś dla 5 kW wynosi 6,6, dzięki czemu oba modele plasują się w klasie energetycznej A++ dla chłodzenia oraz A+ dla grzania.

V-design pracuje do -20 st.C temp. zewn., czyli przez większość polskiej zimy < o ile nas nie zaskoczy swą srogością ;)> można spokojnie się dogrzewać.

A JAK TO JEST Z TYM HAŁASEM?

Choć każdy z nas odbiera inaczej poziom hałasu, to poniżej przedstawiam uogólnioną rozpiskę natężenia dźwięku i poziomu hałasu:

10 dB oddech, szept 70 – 80 dB samochód osobowy
20 dB szum liści 85 dB klakson
35 dB cicha muzyka 85 – 95 dB samochód ciężarowy
45 – 50 dB rozmowa 95 dB ruchliwa ulica
55 dB suszarka 100 dB młot pneumatyczny, pociąg
60 dB odkurzacz

 

 

A dla klimatyzatorów V-design przedstawia się to następująco:

  V-design 3,5 kW V-design 5 kW
Jednostka wewnętrzna ≤ 49 dB ≤ 56 dB
Jednostka zewnętrzna ≤ 60 dB ≤ 62 dB

 

Jednak pamiętajmy, że są to maksymalne poziomy głośności, których możemy się spodziewać przy maksymalnym obciążeniu pracy jednostki. Jednostka osiągając żądaną temperaturę, utrzymuje ją, pozwalając na mały spadek/wzrost o 1-2 stopnie, dzięki czemu rzadko zdarzają się maksymalne obroty pracy.

DODATKOWE FUNKCJE, WYPOSAŻENIE I INNE BAJERY 🙂

  • klimatyzator posiada funkcję 3d air flow, czyli inaczej mówiąc, urządzenie nawiewa powietrze poziomo i pionowo, dzięki czemu można skuteczniej rozprowadzić powietrze oraz posiada 12 prędkości wentylatora,
  • klimatyzatory są wyposażone w filtr BIO oraz wstępny, a ich pracę wspomaga jonizator plazmowy,
  • światłoczuły wyświetlacz LED – gdy światło w pokoju zostanie wyłączone, wyświetlacz będzie powoli wygaszany po 5 sekundach, a przepływ powietrza powoli zacznie maleć oraz zostanie wyłączony dźwięk. Wszystko wróci do normy po włączeniu z powrotem światła.
  • coraz większe zainteresowanie dotyczy możliwości sterowania za pomocą Wi-Fi. W przypadku tych klimatyzatorów jest to dodatkowa opcja, można dokupić modem( koszt ok. 200zł).

WYGLĄD

Vivax V-design z cała pewnością ma oryginalną stylistykę. Obudowa przypomina kształt litery V, która w zależności od ustawionego trybu podświetla się – przy chłodzeniu na niebiesko, przy grzaniu na czerwono/pomarańczowo.

V-DESIGN OŚWIETLENIE

Poniżej zdjęcie z ostatniego montażu:

vivax v-design

Klimatyzator o wydajności 3,5 kW można kupić w kolorze złotym i czarnym, 5 kW tylko w czarnym. Jednak taka mała wzmianka ;> ten czarny to tak naprawdę grafitowo-szary, zaś przód jest pokryty lustrzaną powłoką 🙂

 

        Jeśli cenicie nowoczesny design to warto rozważyć zakup tego modelu. Posiada naprawdę dobre parametry, które otrzymujemy w pakiecie z bardzo ciekawą stylistyka, która idealnie wkomponuje się w większość nowoczesnych pomieszczeń.

Trzymajcie się ciepło w tą deszczową i ponurą pogodę 🙂 

 

Karta katalogowa – VIVAX V-Design ACP-12CH35AEVI

Karta katalogowa – VIVAX V-Design ACP-18CH50AEVI

Dodaj komentarz